WS VČELKY

VČELIČKY aneb ze života hmyzu

ID-10034293Představujeme Vám jedinečný medový workshop, který provoní celou školu sladkým medem i pravým včelím voskem. S námi mužete nejen mlsat, ale něco si vyrobit a spoustu nového se dozvědět. Kromě nových poznatků a mnoha ukázek si děti odnesou vlastnoručně vyrobené včelí dárečky… Program je vhodný pro děti 1. i 2. stupeně ZŠ – informace předávány v odpovídajícím rozsahu i vhodným způsobem v závislosti na věku a schopnostech dětí.

Toužíte nahlédnout do včelího úlu a poznat, kdo tam bydlí, jaké to tam je a z čeho se skládá? Víte kdo je dělnice, kdo královna a kdo trubec? Jaký je mezi nimi rozdíl a jaká je jejich úloha v úlu? Už jste někdy slyšeli spojení „sociální hmyz“ a víte co si pod tím máte představit? Vyrobili jste si někdy svíčku z včelího vosku nebo modelovali z „medulíny“ (medová mléčná hmota)? To vše vše i více Vám dokáže nabídnout náš interaktivní vzdělávací workshop, se kterým přijdeme my za Vámi do školy a přineseme si s sebou spoustu nápadů a praktických ukázek. Můžete se podívat do včelího úlu, přivonět si k voskovým plástvím. Ukážeme si opravdové vosí hnízdo i skutečné zalisované včely. A nakonec si i něco vyrobíme…. třeba jako dárek pro maminky.

ID-100168025Interaktivní prezentace o včelím společenství, medu a vosku. Teoretické poznatky předávány dětem hravou formou a upevňovány pomocí praktických činností. Model včelího úlu, včelky na vlastní oči, ochutnávky medu.  Tematicky laděné výrobky (svíčka z pravého včelího vosku, medová kytička i ochutnávka medu).

Očekávaný výstup: Obecné povědomí o včelách, o fungování jejich společenstva, o sociálních vazbách, o včelích produktech

Klíčová slova: Společenstvo, sociální hmyz, včela, úl, plástve, vosk

Mezioborové přesahy a vazby: Člověk a společnost, prvouka, přírodověda, pracovní činnosti, ekologie

Druh interaktivity: Interaktivní vzdělávací workshop

odkaz do fotogalerie ZDE

včelky zš

letáček ke stažení v PDF