ID-100167739

ČOKOLÁDA aneb čokoládové tvoření

 

ID-100193371Představujeme Vám workshop, kde je mlsat a hrát si nejenom povoleno, ale vlastně přikázáno. Přijedeme za vámi do školy a provoníme ji čokoládou. Budeme se spolu učit tak trochu jinak… Kromě nápadů a mnoha ukázek si i děti odnesou vlastnoručně malovaný čokoládový obrázek a vlastní čokoládovou figurku… Vhodné pro děti 1. i 2. stupně- informace předávány v odpovídajícím rozsahu i vhodným způsobem v závislosti na věku a schopnostech dětí.

Víte, kde se vlastně čokoláda vzala? Jak sovisí s objevnými výpravami a kdo to jsou Mayové? Jak voní pravé kakaové boby? A jak vypadá zralý a nezralý kakaový lusk? V čem je jedinečnost kakaovíku? A jak se vlastně vyrobí ona tmavá hmota, která tak omamně voní a náramně chutná? Kdo se zasloužil o rozšíření čokolády do Evropy? Jak poznáte, že ta Vaše čokoláda je ta pravá? Máte tyto otázky? My na ně máme odpověď. Toužíte si pohrát s čokoládou a tvořit z ní, ale zároveň se něco nového dozvědět? My Vám to umožníme!

ID-100193385Interaktivní prezentace o čokoládě. Teoretické poznatky jsou předávány zábavnou formou a upevňovány pomocí praktických ukázek, tvořivé činnosti a kvízů. Reálné kakaové boby, lusky, historie původu čokolády a proces její výroby. Tématicky laděné výrobky. Budeme čokoládou malovat i z ní modelovat své vlastní čokoládové figurky.

Očekávaný výstup: Obecné povědomí o čokoládě, její historii, složení a výrobě.

Klíčová slova: Čokoláda, kakao, Kryštof Kolumbus, Mayové, Země, pyramida, výroba

Mezioborové přesahy a vazby: Člověk a společnost, prvouka, dějepis, ekologie, zeměpis, výtvarná výchova, pracovní činnosti

Druh interaktivity: Interaktivní vzdělávací workshop

odkaz na fotogalerii ZDE

čoko zš

letáček ke stažení v PDF