ID-100167851

BYLINKOVÁ ZAHRÁDKA aneb tajemství bylin

 

ID-100282657Představujeme Vám bylinkový workshop, který s sebou přináší nejen jedinečnou vůni, ale i kousek zdraví. Přijedeme za Vámi do školy, provoníme ji nejen levandulí. Budeme se učit tak trochu jinak… Vhodné pro děti 1. i 2. stupně ZŠ. Kromě nápadů a mnoha ukázek si děti odnesou vlastnoručně vyrobené dárečky…

Víte, co jsou to rostliny a jak poznáme bylinu? Co je to léčivá bylinka a co z nich vše můžeme použít? Jak voní která bylinka? Poznáte od sebe mátu, meduňku a kopřivu? Znáte všechny možnosti užití bylin? Které části rostlin sbíráme a jsou opravdu všechny léčivé? Máte tyto otázky? My na ně máme odpověď. Toužíte si užít voňavý nevšední den ale zároveň se i něco nového dozvědět? My Vám to umožníme!

ID-100268251Interaktivní prezentace o bylinkách. Provoníme vaší školu levandulí i jinými bylinkami…. Teoretické poznatky upevňovány pomocí praktických ukázek, tvořivých činností a kvízů. Informace předávány v odpovídajícím rozsahu i vhodným způsobem v závislosti na věku a schopnostech dětí. Tématicky laděné výrobky. Víte, v čem je tajemství bylinek? Dozvíte se jak je možné použít jednotlivé části rostlin, představíme si základní byliny, povíme si něco o historii léčitelství.

A co si vyrobíme? Voňavý pytlíček plný levandulových květů, namícháte si svůj bylinkový čaj dle receptu. Mimo jiné si zasadíte svoji vlastní bylinku, kterou můžete ve škole pozorovat, jak roste. Výrobky vhodné i pro maminky jako dárečky.

Očekávaný výstup: Obecné povědomí o bylinkách,  o přínosu léčitelství, znalost základních bylin.

Klíčová slova: Bylinky, rostliny, léčivá bylina, čaj, levandule, výroba

Mezioborové přesahy a vazby: Člověk a společnost, prvouka, přírodopis, výtvarná výchova, pracovní činnosti

Druh interaktivity: Interaktivní vzdělávací workshop, vzdělávací program

 

odkaz na fotogalerii ZDE

 bylinky zš

 letáček ke stažení v PDF