ID-100167739

ČOKOLÁDA aneb čokoládové tvoření

 

ID-100193371Představujeme Vám workshop, kde je mlsat a hrát si nejenom povoleno, ale vlastně přikázáno. Přijedeme za vámi do školky, provoníme ji čokoládou a kromě nápadů a mnoha ukázek si děti odnesou i vlastnoručně malovaný čokoládový obrázek a vlastní čokoládové figurky…

Víte, jak voní pravé kakaové boby? A jak vypadá zralý a nezralý kakaový lusk? Jak kvete kakaovník? Kdo to jsou Mayové a co mají společného s čokoládou? A jak se vlastně vyrobí ona tmavá hmota, která tak omamně voní a náramně chutná? Jak poznáte, že ta Vaše čokoláda je ta pravá? Máte tyto otázky? My na ně máme odpověď. Toužíte si pohrát s čokoládou a tvořit z ní, ale zároveň se něco nového dozvědět? My Vám to umožníme!

ID-100193385Interaktivní prezentace o čokoládě. Teoretické poznatky jsou předávány formou pohádky a upevňovány pomocí praktických ukázek, tvořivé činnosti a kvízů. Informace o kakaových bobech, historie původu čokolády a proces její výroby předány hravou formou pomocí pohádky. Tématicky laděné výrobky. Budeme čokoládou malovat i z ní modelovat své čokoládové figurky.

Očekávaný výstup: Obecné povědomí o čokoládě, její historii, složení a výrobě.

Klíčová slova: Čokoláda, kakao, Kryštof Kolumbus, Mayové, Země, pyramida, výroba

Mezioborové přesahy a vazby: Člověk a společnost, prvouka, dějepis, zeměpis, výtvarná výchova, pracovní činnosti

Průřezová témata: Ekologie, historie, zeměpis, zdravý životní styl

Druh interaktivity: Interaktivní vzdělávací workshop

odkaz na fotogalerii ZDE

čoko mš

letáček ke stažení v PDF