ID-100167851

BYLINKOVÁ ZAHRÁDKA aneb tajemství bylin

 

 

ID-100282657Představujeme Vám bylinkový workshop, který s sebou přináší nejen jedinečnou vůni, ale i kousek zdraví. Přijedeme za Vámi do školky, provoníme ji nejen levandulí. Kromě nápadů a mnoha ukázek si děti odnesou vlastnoručně vyrobené dárečky…

Víte, jak voní která bylinka? Poznáte od sebe mátu, meduňku a kopřivu? Kterou bylinku pěstujeme na čaj a kterou používáme v kuchyni? Které části rostlin sbíráme a jsou opravdu všechny léčivé? Máte tyto otázky? My na ně máme odpověď. Toužíte si užít voňavý nevšední den ale zároveň se i něco nového dozvědět? My Vám to umožníme!

ID-100268251Interaktivní prezentace o bylinkách. Provoníme vaší školku levandulí i jinými bylinkami…. Teoretické poznatky jsou upevňovány pomocí praktických ukázek, tvořivých činností a kvízů. Tématicky laděné výrobky. Víte, v čem je tajemství bylinek? Dozvíte se jak je možné použít jednotlivé části rostlin, představíme si základní byliny, povíme si něco o historii léčitelství. Toto vše vysvětleno hravou formou- bylinková pohádka o nemocném dráčkovi.

A co si vyrobíme? Voňavý pytlíček plný levandulových květů, namícháte si svůj bylinkový čaj dle receptu. Mimo jiné si zasadíte svoji vlastní bylinku, kterou můžete ve školce pozorovat, jak roste. Výrobky vhodné třeba pro maminky jako dárečky. Tvoření zvládnou i ti nejmenší….

Očekávaný výstup: Obecné povědomí o bylinkách, povědomí o přínosu léčitelství, znalost základních bylin.

Klíčová slova: Bylinky, rostliny, léčivá bylina, čaj, levandule, koupel, obklad…

Mezioborové přesahy a vazby: Člověk a společnost, prvouka, výtvarná výchova, pracovní činnosti

Druh interaktivity: Interaktivní vzdělávací workshop, vzdělávací program

odkaz na fotogalerii ZDE

bylinky mš

letáček ke stažení v PDF