WS BACÍLEK

BACÍLEK aneb o zdraví a nemoci

ID-100211292 – kopiePředstavujeme Vám úžasný  workshop, kde si budeme povídat i tvořit na téma zdraví a nemoc. Přijedeme za vámi do školky, provoníme ji voňavou mýdlovou hmotou a kromě nápadů a mnoha ukázek si děti odnesou i svého strašidelného bacílka a voňavé mýdlo v dárkovém balení…

Víte, co se může stát, když děti neposlouchají maminky? A jak vypadá zlobivý bacil? Co se může stát našim zoubkům, když o ně nebudeme pečovat? Co je pro naše tělo dobré a co mu škodí? Máte tyto otázky? My na ně máme odpověď. Toužíte si pohrát a zároveň se něco nového dozvědět? My Vám to umožníme!

ID-100211292 – kopie (2) Poznáme základní hygienické návyky a pravidla prevence. Seznámíme se s rozdíly mléčných a trvalých zoubků a vyženeme ošklivý zubní kaz. Interaktivní kvíz- skupinová práce- řazení obrázků.

Interaktivní prezentace o zdraví a nemoci. Teoretické poznatky upevňovány pomocí praktických ukázek, tvořivých činností a kvízů. Nemocná pohádka o bacilech. Seznámíme se s chřipkou, nemocí špinavých rukou i zkaženými zoubky a to vše nenásilnou formou pomocí pohádky. Tématicky laděné výrobky.

A co si vyrobíme? Zápich strašidelného bacílka dle vlastní fantazie a krásná voňavá mýdla v dárkovém balení.

Očekávaný výstup: Obecné povědomí o zdraví a prevenci, povědomí o péči o zuby, zdravý životní styl

Klíčová slova: Zdraví, nemoc, zubní kaz, chřipka, bacil, prevence

Mezioborové přesahy a vazby: Člověk a společnost, lidské tělo, základ zdravovědy, pracovní činnosti

Druh interaktivity: Interaktivní vzdělávací workshop, vzdělávací program

Odkaz na fotogalerii ZDE

bacilekMš

letáček ke stažení v PDF